*Obrázky pouze orientační. Prodej vozidel je naplánován na říjen 2020.

 

PŘEHLED

 

Navržena pro další desetiletí

Nová 500 «la Prima» bude postavena na zcela nové platformě určené pro další desetiletí. Zajistí konkurenceschopný dojezd až 320 km*. Režim rychlého dobíjení (až 50 km do 5 minut) bude ve standardní výbavě vozu.  

 

*Homologace WLTP: uvedené hodnoty dojezdu na elektrický pohon jsou předběžné a byly stanovené na základě testovacího protokolu WLTP. Předběžné hodnoty se mohou lišit od konečných oficiálních hodnot schváleného typu. Každodenní používání se může lišit a závisí na různých faktorech a konfiguraci vozidla, například individuálním stylu jízdy, charakteristice trasy, vnější teplotě, použití klimatizace/topení, chlazení a kondici baterie.

 

Další úroveň městského vozidla

Nová 500 «la Prima» bude prvním městským vozem s autonomním řízením 2.stupně. Bude schopna samočinně zrychlovat, brzdit, udržovat svou pozici v jízdním pruhu, číst dopravní značení a doporučovat úpravu rychlosti jízdy. Díky 360° pohledu Drone View bude také sledovat chodce a cyklisty

 

Změňte svět pomocí krásy 

Nová 500 «la Prima» bude širší, delší a její kola budou posazena víc od sebe. V interiéru se pochlubí čistým ryzím designem, menším počtem tlačítek a typickými liniemi. Zcela nový 10,25“ infotelematický systém se stane přirozeným rozšířením vašeho chytrého telefonu díky ultra rychlému spárování Bluetooth, bezdrátovému dobíjení a funkci zrcadlení chytrého telefonu. 

 

ELEKTRICKÉ FUNKCE 

Navrženo pro město

Autonomie pokryje vaše každodenní jízdy ve městě: do práce, tělocvičny a zpět domů díky dojezdu až 320 km*. Díky 85kW rychlému nabíjení vám nová 500 «la Prima» umožňuje celý den jízdy (50 km) za pouhých 5 minut nabíjení. Navíc si budete moci vybrat režim „Sherpa“ (inteligentní nastavení jízdy), který optimalizuje parametry vozu a šetří energii. 

 

*Homologace WLTP: uvedené hodnoty dojezdu na elektrický pohon jsou předběžné a byly stanovené na základě testovacího protokolu WLTP. Předběžné hodnoty se mohou lišit od konečných oficiálních hodnot schváleného typu. Každodenní používání se může lišit a závisí na různých faktorech a konfiguraci vozidla, například individuálním stylu jízdy, charakteristice trasy, vnější teplotě, použití klimatizace/topení, chlazení a kondici baterie.

 

Specifické ovládání vozu

Nová 500 «la Prima» nabízí jízdu, která umožňuje pomocí jednoho pedálu ovládat jak zrychlování, tak i zpomalování. Kdykoliv řidič sundá nohu z pedálu, vůz začne zpomalovat, přičemž kinetická energie se promění na elektrickou, která se následně využije pro dobíjení baterie. Vůz rovněž disponuje i druhým pedálem, který umožňuje brždění vozu. 

 

Snadné dobíjení v domácích podmínkách

Díky technologii Plug & Play, exkluzivní nástěný Easy Wallbox 500 s kabelem Mode 3 umožňuje vytvořit vlastní nabíjecí stanici u vás doma až do 7 kW.

TECHNOLOGIE

Spolujezdec 

Nová 500 «la Prima» bude prvním malým vozem s autonomním řízením 2.stupně, což znamená větší bezpečnost v městském provozu. Umožní vám jezdit jemněji mnoha způsoby. Nejdříve si vůz přečte dopravní značky a navrhne vám rychlost, jakou byste měli udržovat na konkrétní silnici. Po tomto nastavení bude vůz udržovat rychlost a odstup od vpředu jedoucích vozidel (v rychlostech přes 30 km/h), bude vás také udržovat uprostřed jízdního pruhu (v rychlostech přes 60 km/h) a samočinně zastaví, pokud to provoz bude vyžadovat. 

 

Snadnější parkování

Při manévrování v nízkých rychlostech již náhodně nenarazíte do žádného vozu nebo stěny. Jedenáct senzorů rozmístěných vpředu, na bocích a vzadu sleduje váš vůz ze všech stran a v rychlostech pod 13 km/h odhalí jakoukoliv překážku kolem vozidla a informují vás o její blízkosti

 

Nejvyspělejší asistenční systémy

Aby nedocházelo ke kolizi, nová chystaná 500 «la Prima» dokáže zabrzdit sama s cílem zabránit kolizi nebo alespoň zmírnit následky střetu s chodcem nebo cyklistou, a to až do rychlosti 130 km/h.
Pomůže vám proti mikrospánku za volantem. Systém dokáže zaznamenat počáteční známky únavy sledováním bočního pohybu vozidla a v případě potřeby vám doporučí přestávku. Řidič je upozorněn zvukovou i vizuální výstrahou na přístrojovém panelu.
V případě vážné nehody s aktivací airbagů bude z palubního systému uskutečněno nouzové volání na mezinárodní linku pomoci 112.

INFOTAINMENT

Zcela nový infotelematický systém Cinerama nabízí na jasném 10,25“ displeji vždy široký a čistý obraz. Ultra rychlé párování Bluetooth spojí všechny chytré telefony ve vozidle za méně než 5 sekund od otevření dveří. Rozhraní podobné vašemu chytrému telefonu s plně personalizovaným uspořádáním obrazovky učiní váš infotelematický systém snadno použitelným a dostupným. Nová chystaná 500 «la Prima» nabídne rovněž 7“ TFT displej s informacemi o řízení, navigaci, aktivní bezpečnosti i telefonu, a také bude využívat bezdrátovou nabíječku telefonů, díky čemuž můžete být vždy ve spojení.

 

Funkce zrcadlení chytrého telefonu 

Připojte svůj chytrý telefon k multimediálnímu systému vozu Uconnect se 10,25“ HD dotykovým displejem a užijte si nejchytřejší a nejbezpečnější způsob používání vašeho telefonu za volantem. Používejte vaši navigaci, telefonujte hand-free, odesílejte a přijímejte zprávy i hlasovými povely, poslouchejte váš výběr hudby.

 

Vaše 500 ve vašem chytrém telefonu 

Nová 500 «la Prima» představí kompletní a nejmodernější sadu možností připojení, a to jak na palubě, tak mimo palubu, včetně zcela nové mobilní aplikace. S aplikací budete moci spravovat své vozidlo kdykoli a kdekoli

DESIGN

Inspirující změna od roku 1957

První generace poskytla  lidem mobilitu a svobodu. Druhá proměnila městská vozidla  na  něco výjmečného. Třetí se zaváže k vyššímu cíli.

 

EXTERIÉR

Přírodní paleta: tři nové odstíny inspirované barvami přírody: Ocean Green, Celestial Blue and Mineral Grey.

Odkaz ikony: Dolce vita s otevřeným nebem nad hlavou na všech čtyřech místech nového kabrioletu a monogram Fiat na kapotě oslavují 120. výročí značky Fiat.

Posviťte si na budoucnost: full LED světlomety vám poskytnou jasnější pohled na vozovku a zároveň moderní, avšak na první pohled rozeznatelný vzhled 500. 

Od minulosti k budoucnosti: LED boční směrovky byly inspirovány původním stylem Fiatu 500 z roku 1957. Tento historický detail je poctou duchu, který inspiroval naši minulost a nyní nás vede do budoucnosti.

 

Interiér

Užijte si nový prostor: širší, delší a pohodlnější. Vaše věci budou mít více prostoru než kdy předtím. Nová 500 «la Prima» nabídne přepracované úložné prostory, včetně držáku chytrého telefonu a výsuvného držáku nápojů, díky čemuž budete mít vše po ruce a vaše jízdy budou vždy bezstarostné.

Textilie budoucnosti: : přední část palubní desky z eko kůže bude představovat změnu ve smyslu designu interiéru v zájmu udržitelnější budoucnosti.

Ikonický podpis: volant, s designem odkazujícím na původní styl dvouramenného volantu Fiatu 500 z roku 1957, zdobí specifické klasické logo. 

Pohodlně na cestě  inovací: zcela nová jsou také sedadla Fiatu 500 «la Prima». Mají vygravírovaný monogram Fiat, výškově nastavení (s regulací v 6 směrech), jsou více anatomická a také vyhřívaná.

 

*Obrázky pouze orientační. Prodej vozidel je naplánován na říjen 2020.